Předokenní

Podomítkové

Nadokenní

Rono překlad

Heluz překlad

Systém BAT G


Pod slovem rolety si nemálo z nás představí nevzhledné a ošoupané látkové rolety z interiérů socialistických paneláků. Moderní rolety, to je však něco úplně jiného. V Climaxu nabízíme jak elegantní textilní rolety do interiérů, které nejen že stíní před sluncem, ale také dotváří atmosféru domova. Pestrou nabídku vzorů a barev, které sednou do všech interiérů, najdete v sekci látkové rolety.

Stále oblíbenější jsou venkovní rolety, které je možné využít jak pro ochranu oken rodinných domů, tak rekreačních objektů a chat, ale také pro všechny typy oken bytových domů.

Venkovní rolety se používají nejen jako ochrana před únikem tepla, kdy se výrazně zvyšuje izolační schopnost oken, představují také vynikající protihlukovou ochranu. Hliníkové předokenní rolety pak představují skvělou ochranu před povětrnostními vlivy, která chrání jak plastová, tak dřevěná okna proti rozmarům počasí a znatelně tak prodlužují jejich životnost. Samozřejmě je možné rolety použít také jako ochranu před přílišným slunečním zářením.

Zejména u rodinných domů, chat, chalup a dalších rekreačních objektů představují předokenní hliníkové roletyroletám je navíc možné volitelně dodat navíjecí sítě proti hmyzu. výborný bezpečnostní prvek. Rolety jsou chráněny proti nadzvednutí speciální pružinou a představují tak nesnadnou překážku pro zloděje a dobrou ochranu proti vloupání. K

U moderních předokenních rolet se nemusíte bát, že by byly nad vaše síly - jejich ovládání je velmi jednoduché. Je možné je ovládat ručně nebo motoricky, přičemž u rolet ovládaných motoricky je třeba po montáži rolety na okna seřídit koncové dorazy pro správnou a bezpečnou funkčnost celého systému rolety. Motorické ovládání rolet je možné synchronizovat do jednoho centrálního ovladače.

Venkovní rolety se vyrábí v mnoha provedení - klasické hliníkové či plastové předokenní rolety, rolety s podomítkovým provedením nebo plastové nadokenní rolety.

Nadokenní rolety jsou ideálním řešením pro plastová okna. Při stavbě nebo rekonstrukci se roletový systém namontuje na okno a s oknem se pak jako jediný komplexní stavební díl vloží do okenního otvoru. Nadokenní rolety je možné vyrobit v 11 odstínech barev.

Čistý a ničím nerušený vzhled fasády je možné docílit také pomocí podomítkových rolet. Ty v hliníkovém nebo plastovém provedení obsahují dřevocementovou desku s omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání rolety, takže na první pohled nebude roleta vůbec vidět.


Pro komplexní řešení je možné využít speciální systémy na okenní překlady heluz a Rono, kombinující schránky na rolety a žaluzie. Samostatné schránky pro rolety a jiná stínící zařízení pak představují roletové systémy BAT G.

Způsoby montáže předokenních rolet

Montáž na fasádu–roleta levotočivá Montáž do otvoru–roleta levotočivá Montáž do otvoru–roleta pravotočivá
Montáž na fasádu
roleta levotočivá
Montáž do otvoru
roleta levotočivá
Montáž do otvoru
roleta pravotočivá
Montáž do litého lomeného překladu Montáž do dvoudílného překladu Montáž s okenním nástavcem
Montáž do litého
lomeného překladu
Montáž do
dvoudílného překladu
Montáž s okenním
nástavcem

Výhody předokenních rolet:

  • v letním období zastínění a zabránění průniku tepla do domu
  • v zimním období významně snižují tepelné ztráty
  • ochrana proti nežádoucím pohledům
  • předokenní rolety zlepšují mechanické zabezpečení domu
  • předokenní rolety chrání před hlukem
  • předokenní rolety ochrání vaše okna před povětrnostními vlivy
  • možnost kombinace s rolovací sítí proti hmyzu – vše v jednom kastlíku
  • v základní ceně již větší profil PA 39