Jak si vybrat plastová okna?

Nejlepším způsobem jak správně vybrat plastové okno, je kontaktovat některého z našich obchodních zástupců a navštívit některou z našich vzorkových prodejen. Rádi Vám pak poradíme a navrhneme optimální řešení při výběru oken. Pokud si pro Váš stavební záměr necháváte zpracovat projektovou dokumentaci, přesvědčte Vašeho projektanta, ke konzultaci s námi. Můžete tak předejít řadě problémů a ušetřit své peníze.

Pro vás ostatní jsme se pokusili připravit jednoduchého průvodce.

Podle tepelných vlastností

Nabízíme 4 základní profilové systémy SCHÜCO plastových oken:

 • Corona CT 70 MD - pětikomorová plastová okna - ušetří až 16% energie. Profil vhodný pro většinu domů. Optimální poměr mezi komfortem, tepelnou úsporou a cenou.
 • Corona SI 82 - šestikomorová plastová okna - ušetří až 19% energie. Velmi úsporná okna za zajímavou cenu, vhodná pro nízkoenergetikcé domy.
 • Corona SI 82+ - osmikomorová plastová okna - ušetří až 22% energie. Nejmodernější profil, vhodný pro nízkoenergetikcé a pasivní domy.
 • Corona CT 70 Classic - pětikomorové plastové okna - ušetří až 16% energie. Profil vhodný pro panelové domy.

Samozřejmě platí i přímá úměra mezi tepelnou úsporou a velikostí oken. Pokud chcete větší okna při stejných nákladech na topení, vybírejte profil s větší úsporou energie. Více informací na stránce Tepelná úspora.

Při výběru plastových oken je potřeba vzít v úvahu základní fyzikální vlastnosti plastových PVC profilů a to především dilataci materiálu (změna velikosti v souvislosti se změnou teploty). Platí pravidla pro zajištění bezvadné funkčnosti - okna v bílé barvě, jednokřídlá, doporučená  max. velikost 1500x1600mm,  dvoukřídlá stulpová 2500x1600mm, dvoukřídlá se sloupkem 3000x1600mm, při rozměrech šířky okna nad 2500 mm je vždy vhodné uvažovat o členění tříkřídlém a vícekřídlém. U barevných a dřevodekorových variant je potřeba zvážit orientaci na světovou stranu a zvolit vhodné členění pro danou velikost křídel. Technicky možné minimální a maximální velikosti oken prosím vždy konzultujte s našimi obchodními zástupci.

Podle vzhledu

Všechny profilové systémy dodáváme v několika variantách vzhledu křídla. Více informací o vzhledu profilů naleznete v sekci Profily. Samozřejmostí je možnost z širokého výběru RAL barev a dřevodekorů. Okna si můžete vybrat s jinou barvou v interiéru a jinou barvou v exteriéru.  Více informací v sekci Barvy. Okna lze rozčlenit vhodným zvolením kombinací sklodělících nebo meziskelních příček.

Podle doplňků

Všechny vybrané profily lze doplnit o námi dodávané doplňky. Proto se při výběru oken nemusíte omezovat. Vyberte si profil a zvolené komfortní doplňky jako jsou speciální ovládání, bezpečnostní systémy, stínění apod.Podle ceny

Navrhneme Vám optimální řešení oken, zvolíme optimální poměr cena/výkon, zdarma zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

Přesné informace o ceně vám poskytneme na základě nezávazné poptávky.


Profil plastového okna Corona CT 70 MD

Pěti komorová plastová okna se středovým těsněním.

Schuco

ušetří až 16% energie. Profil vhodný pro většinu domů. Optimální poměr mezi komfortem, tepelnou úsporou a cenou.

SCHÜCO CT70MD - Stavební hloubka 70mm, 5komor

Oslovující design - SCHÜCO CT70MD nabízí výběr mezi třemi tvary profilů křídel a možnost perfektně sladit nová okna s charakterem Vašeho domu. Šedostříbrná těsnění skvěle doplňují optické kontury profilu.

Vysoká tepelná izolace - inovativní technologie s pěti izolačními komorami, zajišťuje excelentní tepelnou izolaci. Dva oddělené vzduchové prostory ve falci a hluboko posazený okraj skla se starají o nižší spotřebu energie.

Pohodlné bydlení - prostřednictvím středového těsnění jsou ve falci vytvořeny dvě komory, vytvářející dodatečnou hlukovou bariéru.

Dlouhá životnost - silné, proti korozi upravené ocelové výztuže v rámech a křídlech zajišťují stabilitu, funkčnost a dlouhou životnost. Všechny kovací díly jsou umístěny za středovým těsněním a tak jsou chráněna proti korozi.

Ochrana proti vloupání - středové těsnění představuje dodatečnou bariéru proti vypáčení.

 1. PVC profil - tři typy křídel Profil plastového okna Corona CT 70 MD
 2. Šedostříbrná těsnění
 3. Hluboko zasazený okraj skla
 4. Izolační komory
 5. Dva oddělené vzduchové prostory ve falci.
 6. Izolační zasklení až 48mm(Cava)
 7. Silné, proti korozi upravené ocelové výztuže
 8. Středové těsnění


Profil plastového okna Corona SI 82

Šesti komorová plastová okna se středovým těsněním.

ušeří až 19% energie. Velmi úsporná okna za zajímavou cenu, vhodná pro nizkoenergetické domy.

Profilový systém Si82   Si82

Schuco

Profilová řada systému SCHÜCO Si82 si zachovává všechny vynikající vlastnosti systému CT70MD a k těmto vlastnostem je navíc rozšířena na stavební hloubku 82 mm a šest komor. Bonus pro Vás - okna z profilů Si82 od A.R. okenní techniky ve standartním provedení s předsazeným RONDO křídlem, získávají jednu komoru navíc - 6+1 komora v Si82.

Všechny z výborných vlastností systému Si82, dělají z těchto oken významného hráče na trhu s okny pro domy v nízkoenergetickém standardu. Při použití s vhodným zasklením se dostáváme na celkový koeficient prostupu tepla oknem Uw 0,9 W\m2K.Profil plastového okna Corona SI 82 +

osmi komorová plastová okna se středovým těsněním.

ušeří až 22% energie. Nejmodernější profil, vhodný pro nizkoenergetikcé a pasivní domy.

Profilový systém Si82+

Schuco

Zcela nová konstrukce profilů pro plastová okna.

Si82+ o stavební hloubce 82mm, dosahuje nejvyšší tepelně izolační účinnosti, která byla

Profil Si82+

dosud možná bez použití pěnových izolačních materiálů. Pohledové linie vychází ze systému Si82, inovační technologií však bylo dosaženo osmi uzavřených vzduchových komor. Konstrukční zesílení plastu a hliníku profily tak účinně zesiluje, že může být - na rozdíl od konvenčních profilů - upuštěno od použití ocelových výztuží. Odstranění tohoto tepelného mostu podstatně zvyšuje izolační vlastnosti profilů.

Stejně jako u systémů CT70MD a Si82 zůstávají všechny výborné vlastnosti  zachovány - trojité těsnění, systém středového těsnění, velká hloubka zasklení a pod.

Díky zcela zásadním izolačním vlastnostem, lze dosáhnou s profilovým systémmem Si82+ celkového koeficientu prostupu tepla oknem Uw 0,7 W/m2K. Tento profil je vhodný pro nízkoenergetické i pasivní domy.


Profil plastového okna Corona CT 70 Classic

Pěti komorová plastová okna s dorazovým těsněním.

Schuco

ušeří až 16% energie. Profil vhodný převážně pro rekonstrukce panelových, bytových domů. Optimální poměr mezi komfortem, tepelnou úsporou a cenou.

CT70 Classic

Základní profilový systém o hloubce 70mm, v klasických provedeních křídla a rámu, s dorazovým těsněním, které dodáváme ve stříbro šedé barvě. Pět komor zajistí dostatečnou izolaci oken i balkonových dveří. Lze kombinovat s různými druhy skel až do hloubky zasklení 36mm. Okna z tohoto systému osazujeme kováním ROTO NT.


Okna ze systému CT 70 Classic vyrábíme a dodáváme pouze v bílé barvě.


Kování ROTO NT DESIGNOROTO

Kvalitní celoobvodové okenní kování patří k základnímu funkčnímu prvku oken, které zásadně ovlivňuje životnost funkcí každého okna.

ROTO NT DESIGNO - estet mezi kováním - stanovuje zcela nová měřítka

 • zcela skryté kování jako standard
 • žádné viditelné panty
 • žádné krytky, které by se mohly uvolnit
 • nic neruší optiku a vzhled okna
 • úhel otevření 100°
 • trojrozměrné seřízení okenních křídel
 • nenáročné na údržbu-speciální mazničky se starají o dlouhodobé mazání a snižují opotřebení
 • dimenzováno na váhu křídel až 130kg
 • elegantní matně stříbrný design

nový vzhledStarý vzhledRoto NT Designo -dolní závěsPolohy kliky - čtyř polohová klika

Polohy kliky - čtyř polohová klika

Roto NT Designo -dolní závěs

Funkční výbava kování

Správnou funkci kování ROTO NT DESIGNO zajišťuje systém seřiditelných skrytých pantů, rámových uzávěrů, křídlové seřiditelné bezpečnostní čepy a doplňkové vybavení. Ve standardním provedení jsou naše okna vybavena:

 • bezpečnostním rámovým OS uzávěrem
 • bezpečnostními hříbkovými křídlovými čepy
 • pojistkou proti nechtěnému vyklopení/otevření křídla
 • křídlovým zvedačem
 • magnetickou pojistkou a madélkem - balkonové dveře
 • spárová mikroventilace

os čephříbkový bezpečnostní čeppojistkazvedač křídlamikroventilace

mikroventilace

bezpečnostní rámový os uzávěr hříbkový bezpečnostní křídlový čep pojistka proti nechtěnému vyklopení křídla
zvedač křídla