Výklopná garážová vrata

Výklopná vrata, patřící k nejoblíbenějším vratům minulých let, zažívají díky cenové dostupnosti návrat na výsluní. Mnoho majitelů garáží znovu volí tuto léty prověřenou klasiku a díky svému univerzálnímu využití nachází tyto vrata uplatnění u všech typů garáží. A tato volba není v žádném případě jen otázkou nostalgických vzpomínek. Výklopná garážová vrata nabízí komfortní řešení  uzavíraní garáží a to bez závislosti na elektrické energii (mechanické ovládání), nebo mohou být doplněny elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním. Vrata jsou standardně dodávaná se základní povrchovou úpravou bílá RAL 9010 a hnědá RAL 8028, ale dle přání a požadavků zákazníka, můžou být dodány v jakémkoliv odstínu barev RAL nebo v imitaci dřeva zlatý dub a ořech.     

Výklopná vrata jsou vhodná především pro samostatně stojící privátní či hospodářské garáže, pro jednotlivá stání ve společných garážích, pro nevytápěné, případně temperované prostory. Vrata se vyrábí v mnoha normovaných rozměrech a i přesto lze na zakázku vyrobit jakékoli atypické rozměry.

Vrata jsou zhotovena z rámu, křídla a vodících stropních kolejnic. Standardně jsou vybavena klikou a rozvorovým zámkem s vložkou a třemi klíči, držákem pro montáž vrat a montážní sadou. Vrata jsou určena jak k ručnímu, tak k elektrickému ovládání. V případě otvírání vrat dálkovým ovládáním jsou vrata doplněna pohonem Sommer a jednoduchým automatickým uzamykáním rozvorových táhel. Výklopná vrata jsou určena pro montáž jak do otvoru, tak za otvor. S výklopnými vraty je velice pohodlná manipulace, otevírání a zavírání je velice tiché. Vrata jsou vyvážena pružinami, které jsou upevněny za nosným rámem vrat. Vrata mohou mít vstupní dveře v křídle.


Výklopná vrata jsou také nedílnou součástí montovaných garáží.

Montované garáže

Jsou vyráběny z kvalitních druhů materiálů, které zaručují vysokou stabilitu, spolehlivost a dlouhou životnost. Konstrukce garáže tvoří jednotlivé ocelové díly, které jsou připraveny pro jednoduchou a rychlou montáž. Obvodové stěny jsou nezateplené, standardně opatřeny povrchovou úpravou práškovým lakováním (bílá RAL 9016). Sedlová ocelová střecha v červeném práškovém lakování navazuje na přední a zadní štítovou stěnu. Stěny i střechu lze také lakovat do jakékoliv barvy dle vzorníku RAL. Součástí dodávky je veškerý spojovací materiál s výjímkou kotvícího materiálu, který zajistí stavbu do připraveného základu.

Přednosti montovaných garáží:

  • použití kvalitních materiálů s dlouhou životností a vysokou užitnou hodnotou
  • minimální nároky na údržbu
  • variabilita typů a rozměrů (jedno-garáže, dvoj-garáže, řadové garáže)
  • snadná a rychlá montáž bez nutnosti použití těžké techniky
  • možnost volby z různých barev venkovní omítky pro přizpůsobení ke stávajícím objektům
  • přirozený systém větrání - automobil v garáži rychle osychá
  • široký výběr příslušenství a úprav na zakázku
  • nízké pořizovací náklady

Standardní součástí:

Součástí garáže jsou výklopná garážová vrata , mechanická nebo automatická s pohonem Sommer.

Doplňky:

Součástí garáže či výklopných vrat mohou být integrované dveře, dešťový opak a jakákoliv barva stěn a střechy dle vzorníku barev RAL.

Standardní rozměry garáže:

Šířka 3000 mm x délka 5000 mm
Šířka 3000 mm x délka 6000 mm

Standardní rozměr výklopných vrat pro montované garáže:

Šířka 2900 mm x výška 2030 mm

Standardní dvířka do stěn garáže:

Šířka 900 mm x výška 2100 mm

Img_4067Img_4071Img_4075Img_4076